toggle menu

MotoMikołaje na Arkonce. Sobota, 9 grudnia

W sobotę MotoMikołaje znowu zawitają na Arkonkę. Wcześniej przejadą w barwnej paradzie przez Szczecin. Towarzyszyli im będą niesamowici goście. W autokarach, w korowodzie, zasiądzie ponad 200 dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic środowiskowych.

W sobotę o godzinie 11.00 rano na Wałach Chrobrego rozpocznie się widowiskowe wydarzenie. Na miejscu spotkają się dziesiątki motocyklistów w strojach Mikołajów. Użyczonymi przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego autobusami dojedzie do nich około 200 dzieci. Gdy wszyscy już będą gotowi – wystartuje widowiskowa parada. Motocykliści poprowadzą kolumnę autokarów przez centrum miasta aż na Arkonkę. A tam od godziny 12 do 15 najmłodsi z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic środowiskowych będą szaleć na lodowisku. Oczywiście w towarzystwie MotoMikołajów. Nie zabraknie też gier i konkursów. Na parkingu uruchomiona strefa motocykli, samochodów terenowych, quadów, sportu, pokazy JUDO, ratownictwa (Straż Pożarna, WOPR, Policja), gastronomii oraz muzyki. Na lodowisku strefa zabaw na lodzie, przy lodowisku strefa tańca, foto-budka, malowanie buziek, strefa warsztatów dla dzieci, profesjonalne animacje zaś na polanie strefa strzelnicy sportowej, którą poprowadzą doświadczeni, zawodowi żołnierze, pokazu broni - grupą Airsoft oraz ognisko wspólne pieczenie kiełbasy oraz kolędowanie. Będzie tam również mnóstwo innych atrakcji.

Lodowisko w tym czasie objęte jest rezerwacją. Niedostępne będzie dla osób z zewnątrz.

Motocykliści o Wielkich Sercach to Wolna Grupa Motocyklowa, którą łączy nie tylko pasja dwóch kółek lecz ogromna chęć niesienia pomocy potrzebującym. To właśnie oni są pomysłodawcami wydarzenia. Zgłosili się do Zakładu Usług Komunalnych z prośbą o pomoc w organizacji i bezpłatne użyczenie lodowiska. Propozycja spotkała się oczywiście z pozytywnym odzewem. Transport dla dzieci zaproponował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, który nieodpłatnie użycza autobusy i busy.

Harmonogram

„Szczecińskie MotoMikołaje-II Edycja” 09.12.2017(Arkonka)

 1. godz.10.30

przyjazd autokarów z ośrodków -miejsce: Szczecin – Wały Chrobrego/Małopolska 22 (postój przy hotelu Focus) motocykliści oraz pozostałe osoby biorące udział w wydarzeniu-zbiórka: Wały Chrobrego (przy Muzeum Narodowym)

 1. godz. 11.00

oficjalne rozpoczęcie „Parady MotoMikołajów”-przejazd kolumny w kierunku Arkonki,

 1. godz. 11.50

oficjalne rozpoczęcie wydarzenia ”Szczecińskie MotoMikołaje -II Edycja”, pamiątkowe zdjęcie

 1. godz. 12.00

powitanie gości specjalnych

 1. godz. 12.10

poszczególne grupy dzieci z opiekunami, motocykliści, wolontariusze oraz pozostałe osoby przemieszczają się do poszczególnych stref:

I.     PARKING

 • strefa motocykli
 • strefa samochodów terenowych, quadów
 • strefa sportu
 • strefa ratownictwa (Straż Pożarna, WOPR, Policja)
 • strefa gastronomii
 • strefa muzyki

II.    LODOWISKO

 • strefa zabaw na lodzie

III.   ZA LODOWISKIEM (przy biurach Arkonki)

 • strefa tańca
 • strefa foto-budka, malowanie buziek
 • strefa warsztatów dla dzieci, profesjonalne animacje

IV.   POLANA

 • strefa strzelnicy sportowej
 • strefa pokazu broni
 • strefa ogniska
 1. godz. 12.40

uruchomienie kuchni polowej, pieczone kiełbaski, stoisko ze słodkościami, kawa, herbata, napoje. Poczęstunki bezpłatne dla wszystkich uczestników.

 1. godz.14.30

zbiórka wszystkich uczestników wydarzenia na głównym parkingu, Mikołaj rozda prezenty dzieciom

 1. godz.15.00

zakończenie imprezy
 

 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE