toggle menu

Otwarcie lodowiska i Mikołajki 2018

W sobotę 1. Grudnia o godzinie 9 rano znowu będzie można ślizgać się na najpiękniejszym lodowisku w Szczecinie. Tafla przygotowana będzie w sercu Lasu Arkońskiego – na terenie kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka. O godzinie 12 zapraszamy natomiast wszystkich na Mikołajki!

Lodowisko startuje już o godzinie 9 rano. Chwilę później Zakład Usług Komunalnych przygotował dla najmłodszych niespodziankę. Wezmą udział w Mikołajkach, które wystartują w południe i potrwają do godziny 16. Podczas zabawy dzieci nauczą się układu tanecznego, odgadną zagadki związane z postacią Św. Mikołaja, odnajdą zasypane śniegiem prezenty zgubione przez Mikołaja. Będą konkursy ruchowe, szalone sztafety. Wszyscy pośpiewają wspólnie piosenki oraz kolędy.

Ceny w tym sezonie pozostaną bez zmian. Bilet ulgowy (dla młodzieży uczącej się i studentów do 26 roku życia po okazaniu dokumentu, emerytów oraz rencistów) kosztuje 8 złotych. Bilet normalny to wydatek w wysokości 12 złotych. Za ulgowy karnet na 600 minut zapłacimy 60 złotych, normalny natomiast 100 złotych. Honorowane są karty rodzinne i karty seniora. Na miejscu będzie można zapłacić kartą.  Jeśli ma ktoś ochotę wejść na teren Arkonki, ale niekoniecznie ślizgać się na tafli – w kasie może poprosić o darmowy bilet turystyczny. Upoważnia on do wejścia na teren obiektu, jednak nie daje możliwości ślizgania się na tafli.

Wejście na lodowisko znajduje się bliżej parkingu, tak jak co roku: tuż przy budynku ochrony i administracji. Główne wejście będzie nieczynne do zakończenia sezonu na lodowisku,

Na terenie kompleksu znajduje się wypożyczalnia łyżew, którą prowadzi zewnętrzna firma. Koszt wypożyczenia łyżew to 8 złotych za godzinę. Koszt wypożyczenia kasku dla dziecka to 5 złotych za godzinę.

Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 9 – 21. Z wyjątkiem:

- Wigilii – lodowisko będzie nieczynne
- 25 grudnia czynne będzie w godzinach 12-20
- 26 grudnia czynne będzie w godzinach 12-20
- 31 grudnia od 9 do 17
- 1 stycznia 2019 roku – od 12 do 20

 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE