toggle menu

Szczecińska Majorka tuż przed otwarciem

W ubiegłym sezonie Szczecińską Majorkę odwiedziło ponad 210 tysięcy osób. Czy w tym roku Arkonka ugości jeszcze więcej mieszkańców oraz turystów? Okaże się niebawem. W sobotę startuje nowy sezon wodnego szaleństwa. Nowością będzie wyczekiwana możliwość zakupu biletu przez internet.

Pogoda na inauguracyjny weekend kolejnego sezonu na „Szczecińskiej Majorce” została już zamówiona. W sobotę należy spodziewać się 23 stopni Celsjusza, w niedzielę już 27 stopni. W poniedziałek, po weekendzie, ma być już upalnie, 29 stopni!

Tymczasem trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu. Czyszczone są aktualnie baseny, urządzane stanowiska kasowe. Prowadzone są również końcowe przygotowania do wdrożenia biletu mobilnego. Za pomocą aplikacji Mobilna Karta Miejska, od soboty, będziemy mogli dokonać zakupu wejściówki właśnie przez internet. Tego dnia pojawi się określona pula biletów dostępna przez aplikację. Ograniczenie spowodowane jest względami bezpieczeństwa. Arkonka ma określony poziom maksymalnej frekwencji (5000 osób).

Pracownicy obsługujący kąpieliska wyposażeni zostaną w urządzenia do odczytywania zakupionych kodów QR. Z biletem będzie można dostać się dwoma przejściami: przy najszerszym wejściu głównym (w godzinach funkcjonowania obiektu 10-20) oraz przy wejściu od parkingu. Wejście od parkingu do 20. czerwca będzie czynne w godzinach od 10 do 14 tylko w weekendy. Od 21 czerwca do 1 września będzie już czynne codziennie. Osoby kontrolujące QR równolegle sprawdzały będą, czy osoba rzeczywiście uprawniona jest do ewentualnej zniżki. Mogą poprosić o okazanie dokumentów.

Bilety zakupione zarówno w kasie, jak i w aplikacji, będą jednorazowego użytku. Na urządzeniu sprawdzającym wyświetli się komunikat o wykorzystaniu możliwości wejścia. 

Cennik biletów, w porównaniu do lat ubiegłych, nie zmienia się. Dzieci do 7. roku życia na teren kompleksu wejdą bezpłatnie. Dzieci od 7. do 13. roku życia zapłacą złotówkę. Bilet ulgowy dla dzieci powyżej 13 roku życia kosztuje 5 złotych, również dla studentów, emerytów czy rencistów. Bilet normalny to kwota 10 złotych.

Cały czas dostępne są również najtańsze w Szczecinie korty do tenisa oraz badmintona. Za godzinę na pierwszych z nich zapłacimy 15 złotych, na drugich 5 złotych.

W cenie wejścia na gości czeka mnóstwo innych atrakcji: miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, skatepark, boiska do plażowej piłki siatkowej czy sztuczna plaża.

Kolejną nowością jest dzierżawca, który w tym sezonie na Arkonce ustawi niewielki park trampolin. Tak, jak co roku czynne będą również pawilony handlowe.

W SKRÓCIE:

  • Sezon potrwa od 1 czerwca do 1 września (w przypadku sprzyjającej pogody przedłużony będzie do 15 września)
  • Godziny otwarcia obiektu:

    1. czerwiec:

poniedziałek – czwartek od 10 do 20
piątek – niedziela od 10 do 21
kasa szybkiej sprzedaży przy parkingu (płatność tylko gotówką, sprzedaż  biletów za 1 zł, 5 zł, 10 zł, kasa nie obsługuje posiadaczy SKR i SKS)
kasa szybkiej sprzedaży od 1 czerwca do 20 czerwca czynna od piątku do niedzieli od 10 -14
kasa szybkiej sprzedaży od 21 czerwca do 1 września czynna codziennie od 10 -14

            2. lipiec:
poniedziałek – czwartek 10 do 20
piątek – niedziela 10 do 21

            3. sierpień i wrzesień:
od poniedziałku do niedzieli od 10 -20

 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE