toggle menu

Koniec sezonu na lodowisku

Kolejny sezon na lodowisku Arkonki za nami. Najbardziej urokliwą lodową taflę w Szczecinie odwiedziło tym razem blisko 16 000 osób. Trwa teraz jej rozmrażanie, niebawem zdemontowane zostaną bandy, a na swoje miejsce wrócą urządzenia dla miłośników jazdy na deskorolkach. 

Mieszkańcy, jak zwykle, nie zawiedli. Kolejny sezon z rzędu chętnie korzystali z lodowiska położonego w samym sercu Lasu Arkońskiego. Na łyżwach ponownie będą mogli poślizgać się w grudniu, a tymczasem startują przygotowania do sezonu kąpielowego.

Niebawem, po rozmrożeniu tafli, na swoje miejsce wrócą urządzenia dla skateowców. Zmieniły się również godziny otwarcia kompleksu. Szczecińska Majorka czynna jest teraz od godziny 10 do 18. W tym czasie można korzystać z placu zabaw, boisk do plażowej piłki siatkowej, najtańszych w Szczecinie kortów do tenisa (15zł za godzinę) oraz kortów do badmintona (5zł za godzinę). Jest siłownia pod chmurką, są stoły do szachów, a nawet miejsca grillowe. Niezwykle istotną informacją jest fakt, że na Arkonkę można dojechać już samochodem. Przejezdna jest bowiem ulica Arkońska. Czynny jest także znajdujący się przy kompleksie parking. Oczywiście na miejsce można dostać się również komunikacją miejską, oraz rowerem. Wzdłuż ulicy Arkońskiej powstała bowiem droga rowerowa, która prowadzi do samego kompleksu.

Baseny otwarte zostaną 1 czerwca. Już teraz prowadzone będą intensywne przygotowania. Przed rozpoczęciem wodnego szaleństwa wszystkie urządzenia technologiczne muszą przejść niezbędne przeglądy. Niecki basenowe zostaną także ręcznie wyczyszczone.  

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE