toggle menu

Wystartował sezon na Arkonce!

Już od piątku, 5 czerwca, zapraszamy wszystkich do korzystania z basenów na Arkonce.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA

Co się zmieniło w porównaniu do pierwszego sezonu? Naprawdę sporo. Zacznijmy od cen - mniej zapłacimy za korty do tenisa - godzina kosztuje 15 zł (w ubiegłym sezonie kosztowała 25 zł). Godzina gry w badmintona to kwota 5 zł, czyli połowa tego, co w roku ubiegłym. Dzieci do 6 roku życia na Arkonkę wchodzą za darmo, złotówkę zapłacą starsi, do 13 roku życia. 5 zł kosztuje wejścia uczniów między 13 a 16 rokiem życia, studentów do 26 roku oraz emerytów i rencistów. Cały bilet to wydatek kwoty 10 zł.

Od nowego sezonu, w razie potrzeby uruchamiana będzie trzecia kasa, która właśnie została doposażona. Tuż przy kasach - na prośbę mieszkańców - przygotowany został zjazd dla wózków. Nie trzeba już chodzić 200 metrów, by skorzystać z dotychczas jedynego.

W miejscach, gdzie do tej pory tworzyło się błoto, zrobione zostało odwodnienie. Problemu nie będzie również z wydeptywaną trawą, gdyż na całym terenie dołożone zostało ponad 2500 metrów kwadratowych trawy z rolki. Z myślą o najmłodszych zrobiona została ogromna piaskownica - tuż przy placu zabaw. Po drugiej stronie obiektu - przy budynku ochrony - ustawona jest siłownia pod chmurką z sześcioma urządzeniami. W różnych punktach Arkonki ustawione zostały ławki, stoły oraz zupełnie nowe przebieralnie. Wszystko to wykonali własnym sumptem pracownicy wydziału lasów miejskich. Przybyło także zieleni. Już w przyszłym roku pięknie zakwitną posadzone niedawno magnolie. Wybudowana ścianka znajdująca się przy basenie sportowym - oddzielająca przejście od filtrów - obsadzona została kwiatami.

 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE