toggle menu

Lodowisko tylko do niedzieli

Przed nami ostatni weekend lodowiska na Arkonce. Na kolejny trzeba będzie poczekać do grudnia. W niedzielę w nocy rozpocznie się rozmrażanie tafli.

Drugi sezon lodowiska na Arkonce powoli dobiega końca. Ostatnim dniem funkcjonowania lodowiska będzie najbliższa niedziela. Po zamknięciu, czyli po godzinie 21, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych wyłączą agregaty i tym samym rozpocznie się rozmrażanie lodowej tafli.

W marcu, po rozmrożeniu lodowiska, przeniesieniu wejścia, demontażu oraz zabraniu band, przygotowywany będzie skatepark. Urządzenia do jazdy na rolkach oraz deskorolkach poddane zostaną przeglądom a następnie ustawione na swoich miejscach. W kwietniu skatepark udostępniony zostanie mieszkańcom.

Jak wyglądał sezon zimowy na Arkonce w liczbach? Bardzo okazale. Lodowisko cieszyło się ogromną popularnością. Od grudnia odwiedziło je blisko 20 tysięcy osób. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy było w styczniu. W pozostałych miesiącach zanotowanych zostało po ok. 5 tysięcy osób. Tafla przez ten czas była 12-krotnie wynajmowana. Z darmowych biletów korzystały osoby niepełnosprawne. Na lodowisku bawiło się blisko 280 osób. Przychodziły również grupy szkolne. Łącznie wszystkich dzieci było 180, ich opiekunowie odebrali 12 biletów bezpłatnych.

Podczas sezonu zimowego na Arkonce odbyło się również kilka udanych imprez. Pierwszą była impreza mikołajkowa. W styczniu goście kompleksu bawili się podczas imprezy karnawałowej, a w lutym mogli podziwiać szaleństwa morsów w basenie sportowym.    

Sezon letni na Arkonce wystartuje 4 czerwca.

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE