toggle menu

MotoMikołaje dla dzieci. W sobotę na Arkonce

W sobotę przez Szczecin przejedzie świąteczna parada. Przepiękne motocykle poprowadzą MotoMikołaje, którzy m.in. z Zakładem Usług Komunalnych oraz Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego przygotowali dla dzieci i mieszkańców niesamowitą niespodziankę. Zaprosili na imprezę dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic środowiskowych. Jest to impreza zamknięta dlatego też w godzinach 10-12 lodowisko będzie niedostępne.

W sobotę o godzinie 9 rano na stacji benzynowej Shell przy ul. Szosa Stargardzka rozpocznie się widowiskowe wydarzenie. Na miejscu spotkają się dziesiątki motocyklistów w strojach Mikołajów. Użyczonymi przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego autobusami dojedzie do nich około 140 dzieci. Gdy wszyscy już będą gotowi – wystartuje widowiskowa parada. Motocykliści poprowadzą kolumnę autokarów przez centrum miasta aż na Arkonkę. A tam od godziny 10 do 12 najmłodsi z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic środowiskowych będą szaleli na lodowisku. Oczywiście w towarzystwie MotoMikołajów. Nie zabraknie też gier i konkursów. Na parkingu uruchomiona zostanie strzelnica sportowa, którą poprowadzą doświadczeni, zawodowi żołnierze. Będzie tam również mnóstwo innych atrakcji.

Szaleństwo na lodowisku to nie jedyna atrakcja dla dzieci. Po godzinie 12 wszyscy udadzą się na pobliską polanę, gdzie rozpalone zostanie ognisko. Będzie wspólne pieczenie kiełbasy oraz kolędowanie.

Motocykliści o Wielkich Sercach to Wolna Grupa Motocyklowa, którą łączy nie tylko pasja dwóch kółek lecz ogromna chęć niesienia pomocy potrzebującym. To właśnie oni są pomysłodawcami wydarzenia. Zgłosili się do Zakładu Usług Komunalnych z prośbą o pomoc w organizacji i bezpłatne użyczenie na dwie godziny lodowiska. Propozycja spotkała się oczywiście z pozytywnym odzewem. Transport dla dzieci z ich ośrodki zaproponował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, który nieodpłatnie użycza autobusy i busy. Ciepły poczęstunek w postaci zupy zapewnia Szyszka Bistro&Cafe, restauracja „Wół i krowa” słodkie paczki.  Darmową wypożyczalnię łyżew dla uczestników imprezy gwarantuje wypożyczalnia Gubałówka. Prąd na polanie udostępnia Wydział Gospodarki i Ochrony Środowiska. O atrakcje sportowe zadba Stowarzyszenie Progressum. Swoją obecność zapowiedzieli także piłkarze Pogoni. Imprezę ubezpieczyło Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE