toggle menu

118 tysięcy osób na Arkonce

Szczecińska Majorka wciąż jest oblegana przez gości. W sezonie letnim odwiedziło ją prawie 118 tysięcy osób. Baseny zostały już wyłączone z użytkowania, ratownicy opuścili obiekt. Wstęp na kompleks obecnie jest bezpłatny. 

Od poniedziałku baseny na Arkonce zostały wyłączone z użytkowania i czekają już na przyszły sezon. Nie oznacza to jednak, że kompleks teraz będzie zamknięty. Wręcz przeciwnie. Do 1 grudnia czynny będzie siedem dni w tygodniu w godzinach 10-18. Wstęp do tego czasu pozostanie bezpłatny. Co prawda nie popluskamy się póki co w wodzie ( i tak jest zimna J  ) ale skorzystamy z wielu innych atrakcji. Dostępna jest siłownia pod chmurką, plac zabaw, boiska do plażowej piłki siatkowej, grillowisko (tutaj przynosimy własne drewno, rozpałkę i sprzątamy po sobie po zakończeniu imprezy), jest sztuczna plaża czy dostępne są również stoły do tenisa stołowego oraz szachów. Poszalejemy też na skateparku a odpoczniemy później przy „grzybku” czyli drewnianej rzeźbie – ławce przygotowanej przez jednego z pracowników Zakładu Usług Komunalnych.

Wejście na teren kompleksu pozostaje przez bramki główne. Wyłączona jest ta, znajdująca się przy parkingu, który wciąż kosztuje zaledwie złotówkę za godzinę.

Zachęcamy również do gry w badmintona oraz tenisa ziemnego. Oświetlone korty są najtańszymi w mieście. Za godzinę gry w tenisa zapłacimy zaledwie 15 złotych, za badmintona 5. Ponieważ ta rozrywka cieszy się dużą popularnością warto skorzystać z opcji rezerwacji i zadzwonić wcześniej pod numer 723 578 444.

Sezon w liczbach

W tym roku, poprzez otwarcie kolejnej kasy (przy parkingu) problem z kolejkami został rozwiązany. Nie rozpieszczało nas jednak lato. Upalne dni można praktycznie policzyć na palcach jednej ręki. Mimo to Arkonka odwiedzana była bardzo chętnie. Zanotowano niemal 118 tysięcy wejść. Miesiącami rozkładały się następująco:

czerwiec 2017- 23.690 osób

lipiec 2017 - 36.337 osób

sierpień 2017 - 56.880 osób

wrzesień 2017 - 506 osób

Co z lodowiskiem?

Rozpoczęły się już przygotowania do uruchomienia lodowisko. Przez sezonem należy zrobić przeglądy instalacji i urządzeń odpowiedzialnych za chłodzenie tafli. Lodowisko, jak co roku, zlokalizowane będzie na płycie skateparku. Urządzenia dla skateowców zostaną zdemontowane na przełomie października i listopada. Następnie na Arkonkę zwiezione będą bandy, które ogrodzą teren lodowiska. Rozpocznie się wówczas napuszczanie wody oraz przygotowywanie tafli. Proces taki, w zależności od warunków pogodowych, trwa kilka dni.

Już teraz wiemy, że sezon na lodowisku rozpocznie się wcześniej niż w latach ubiegłych – 1 grudnia. Potrwa do 28 lutego 2018 roku. Będzie czynne w godzinach 9 – 21. Ceny biletów pozostaną bez zmian. Za godzinny bilet ulgowy zapłacimy 8 złotych (dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów – po okazaniu ważnej legitymacji ), za bilet normalny 12 złotych. Czas naliczany będzie za rzeczywisty pobyt na tafli. Przy zejściu z lodowiska zatrzymamy go poprzez zeskanowanie karty. Po ponownym wejściu będzie naliczany dalej. Dostępne będą karnety: normalne i ulgowe. Za ten pierwszy zapłacimy 100 złotych. Obejmuje on aż 600 minut pobytu na tafli lodowiska. Za ulgowy należało będzie uiścić opłatę 60 złotych, na tych samym zasadach. Dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE