toggle menu

Banda miśków i pingwinów gotowa do działania. Startuje lodowisko

Tafla na lodowisku na Arkonce jest już gotowa. Zakończyło się jej mrożenie. W piątek szczecińska Majorka przyjmie pierwszych gości. Będzie czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 9-21.

Do marca nie pojeździmy na skateparku na Arkonce. Powód? W tym miejscu, w samym sercu Lasu Arkońskiego, powstało najbardziej urokliwe lodowisko w Szczecinie. Urządzenia dla skateowców zostały zdemontowane, odstawione na bok i zabezpieczone przed mrozami i opadami. Plac został ogrodzony bandami i wypełniła go woda. Przez ostatnie dni była mrożona i dzisiaj mamy kilkucentymetrową, równą i bezpieczną taflę lodu.

Uporządkowane zostało wejście. Nie zobaczymy już odgradzających wejście od wyjścia zniszczonych barierek. Pracownicy Arkonki przygotowali w zamian estetyczne, nawiązujące klimatem do tego miejsca płotki. Przy tafli ustawione są ozdoby: dmuchany Mikołaj oraz dmuchany bałwan. Dodatkowo idealnym miejscem do zrobienia pamiątkowego zdjęcia będzie placyk z reniferem i Mikołajem podświetlonymi lampkami led oraz świetlną bombką. Posadzone zostały także dwie duże choinki, które ozdobiły bombki, światełka czy ozdobne sznury.

Lodowisko pierwszych gości przyjmie w piątek o godzinie 9. Będzie czynne przez 7 dni w tygodniu w tych samych godzinach – aż do 25 lutego. Na miejscu będzie działała wypożyczalnia łyżew. Koszt wypożyczenia pary to 8 złotych. Cennik wstępu na obiekt nie ulegnie zmianie. Bilet ulgowy dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów – po okazaniu ważnej legitymacji to koszt 8 złotych. Za bilet normalny zapłacimy 12 złotych. Karnety kosztują odpowiednio 60 złotych (600 min) ulgowy oraz 100 złotych normalny (600 min). Opłata za wynajęcie szafki 2 zł. Kaucja za wydanie karnetu to kwota 15 złotych, którą można zwrócić z paragonem na koniec sezonu. Dostępny jest także parking, który kosztuje zaledwie 1zł

Jeśli ktoś chciałby wejść na Arkonkę ale nie zamierza korzystać z lodowiska, a jedynie chce się poprzyglądać czy skorzystać z siłowni pod chmurką, placu zabaw, stołów do szachów, boisk do siatkówki plażowej czy grillowiska – za wstęp nie zapłaci ani złotówki. Wystarczy, że poprosi o bilet spacerowy, który pozostaje darmowy.

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE