toggle menu

Grillowiska na Arkonce od 2016roku

Wczoraj wieczorem na Arkonkę dotarły zamówione elementy wyposażenia miejsc do grillowania. Zostały już zamontowane i ze wszystkich od dzisiaj mogą korzystać mieszkańcy.

Na prośbę użytkowników Arkonki przybyły dwa dodatkowe miejsca do grillowania przy których ustawione są drewniane ławy i siedziska wykonane przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych. Wcześniej miejsca zostały wyłożone kostką brukową. Koszt przygotowania terenu oraz wyposażenia wyniósł około 15 tysięcy złotych.

Korzystanie z urządzeń dla użytkowników Arkonki jest bezpłatne. Grillowiska dostępne są siedem dni w tygodniu w godzinach funkcjonowania kompleksu, tj. od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-20, w pozostałe dni do 21. Należy pamiętać, by zabrać za sobą drewno, brykiet, rozpałkę. Prosimy również by nie łamać gałęzi drzew, a po zakończonym grillowaniu po sobie posprzątać.

Przypomnijmy. Wstęp na Arkonkę dla dzieci do 6 roku życia jest bezpłatny. Dzieci od 6 do 13 roku życia płacą 1zł, bilet ulgowy kosztuje 5zł, bilet normalny 10zł. Wejście nie jest ograniczone czasowo. Zachęcamy również do korzystania z dodatkowej bramki wejściowej, która znajduje się na parkingu. Czynna jest każdego dnia od godziny 10 do 14. Jest jednocześnie bramką pierwszeństwa dla osób niepełnosprawnych. Jako jedyna – z czterech - nie obsługuje płatności kartą. 

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE