toggle menu

O nas

Kompleks Rekreacyjny Arkonka znajduje się w samym sercu Lasu Arkońskiego. Otoczony przepiękną roślinnością, stanowi jedną z największych atrakcji Szczecina. Na siedmiu hektarach powierzchni znajdują się cztery niecki basenowe, odpowiednie zarówno dla kilkuletnich dzieci - o głębokości do 40 cm, jak i dla starszej młodzieży i dorosłych – dochodzące do głębokości 180 cm. W basenach usytuowano punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, jest też gigantyczna fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów. Bez wątpienia, hitem są trzy zjeżdżalnie: rodzinna, falowana i dla najodważniejszych – "kamikadze". Z myślą o lubiących wyzwania, przygotowana została "rwąca rzeka", która daje możliwość płynięcia pod prąd. 

Na terenie Arkonki znajdują się korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark, który zimą zmienia się w lodowisko o powierzchni tafli ponad 1000 metrów kwadratowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się plac zabaw, który przyciąga tłumy najmłodszych. Uruchomiona została także siłownia pod chmurką.

Na Arkonkę można dojechać zarówno komunikacją miejską (kilkaset metrów obok znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe), jak i samochodem. Do  dyspozycji kierowców jest  200 miejsc parkingowych. Przy kasach znajduje się ponad 100 stojaków na rowery.

Obiekt czynny jest 7 dni w tygodniu. Na jego terenie działają punkty handlowe i gastronomiczne. Powstał także specjalny budynek przeznaczony na całoroczną gastronomię. Odpoczynek umila łagodna muzyka płynąca z radiowęzła, która dzięki doskonałemu nagłośnieniu dociera w każdy zakamarek siedmiohektarowego obiektu.

Tylko w pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania przebudowany obiekt odwiedzany był aż 300 tysięcy razy. Arkonka jest pierwszym takim miejscem w Szczecinie i regionie. Przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.  Przez mieszkańców nazywana jest "Szczecińską Majorką", co świadczy o tym, że spełniła ich oczekiwania.

Dzięki dostępności cenowej (koszt normalnego biletu to 24 złotych, bilet ulgowy dla uczniów do 26 roku życia, licealistów, gimnazjalistów, emerytów i rencistów to 12 zł, a dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo) jest doskonałym miejscem do odpoczynku. Obiekt naszpikowany jest atrakcjami, dzięki czemu można na nim spędzać całe dnie zapominając o nudzie. W miejscu, gdzie ustawione  są trzy grille, organizowane są imprezy rodzinne i okolicznościowe. Usytuowanie paleniska zupełnie nie przeszkadza pozostałym „plażowiczom”. Ważne jest to, że ogromna powierzchnia wciąż daje możliwości rozbudowy.

Zapoznaj się z regulaminem korzystania z obiektów dostępnych na Arkonce.

Sztuczna rzeka
Powierzchnia basenów
Długość zjeżdżalni
Miejsca parkingowe
Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE