toggle menu

Zielony zakątek na Majorce od 2017roku

To będzie zupełnie nowa atrakcja na terenie szczecińskiej Majorki. Tym razem nie chodzi o zjeżdżalnie, a zielony, atrakcyjny dla oka zakątek. Powstanie w pobliżu sztucznej plaży.

Trwają przygotowanie do sezonu kąpielowego na Arkonce, który wystartuje już 1. czerwca. Obecnie przeprowadzane są prace zieleniarskie polegające na wycince kilku drzew. Wszystkie zagrażały już bezpieczeństwu, były spróchniałe. Ich wycinkę poprzedziła wizja lokalna, a usuwane są na podstawie decyzji wydanej przez Marszałka Województwa.

Mimo że w tym przypadku nie ma obowiązku nasadzeń kompensacyjnych dyrekcja Zakładu Usług Komunalnych podjęła decyzję o uzupełnieniu usuniętego drzewostanu. Przy głównych kasach posadzonych zostanie sześć formowanych klonów. Będą miały około 3 metry wysokości i stworzą, w miejscu tworzącego się notorycznie przedeptu, nową wytyczoną alejkę prowadzącą do basenów.

Dodatkowo, po drugiej stronie obiektu – w pobliżu sztucznej plaży dla dzieci, powstanie zielony zakątek. Na dużym rabacie posadzone będą kolejne drzewa, między innymi wiśnie czy modrzewie. Wśród nich znajdą się krzewy oraz różnego rodzaju ozdobne trawy. Plac dookoła obłożony będzie niewielkim paskiem kostki brukowej, wnętrze natomiast wyścielone zostanie korą ozdobną. Przy jego obrzeżach ustawione będą także ławki. Koszt tych prac to 15 tysięcy złotych.  

Regulamin kompleksu "Arkonka" Projekt i wykonanie SO FINE